

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 sq ft |
| Brand Name | Gupta Glass Hallmark |
| Usage/Application | Office |
| Glass Type | toughened glass |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Shape | Flat |
| Door Type | Hinched |
| Finishing | well finished glass |
| Weight | 1.86 |
| Features | Safety,Heat Resistance,Durability,Sound Insulation,Easy to Clean,Resistance to Thermal Stress & etc. |
Additional Information:

Product Details:
| Usage/Application | Home |
| Brand Name | Gupta Glass Hallmark |
| Color | Transparent |
| Thickness | 10.0 mm |
| Shape | Flat |
| Material | Toughened Glass |
| Structure | Solid |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 sq ft |
| Size | 10-50 Square Feet |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Flat |
| Glass Type | Plain Glass |
| Color | Transparent |
| Thickness | 05 mm clt |
| Brand | Saint Gobain |
| Features | 05 Toughened Glass |
| Structure | Solid |
| Material | saint gobain |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Sq ft |
| Usage/Application | Office |
| Glass Type | Plain Glass |
| Brand Name | Gupta Glass Hallmark |
| Color | Single Color |
| Size | 10-50 Square Feet |
| Shape | Flat |
| Features | Privacy,Aesthetic Appeal,Light Diffusion, UV Protection, Easy Maintenance, Sound Insulation and etc. |
| Finish | well finished glass |
| Weight | 1.86 |
| Place Of Origin | made in india |
Additional Information:

Product Details:
| Size | 101-500 Square Feet |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Flat |
| Glass Type | Plain Glass |
| Color | Transparent |
| Thickness | 04 mm |
| Structure | Solid |
| I Deal In | New Only |
| Manufacturer | Gupta Glass Industries |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 sq ft |
| Usage/Application | Partition |
| Glass Type | Plain Glass |
| Brand Name | Gupta Glass Enterprises |
| Color | Transparent |
| Size | 10-50 Square Feet |
| Thickness | 06 mm |
| Shape | Flat |
| Features | Safety,Heat Resistance,Durability,Sound Insulation,Easy to Clean,Resistance to Thermal Stress & etc. |
| Brand | Saint Gobain |
| I Deal In | New Only |
Additional Information:

Product Details:
| Thickness | 6 mm |
| Size | 5x15 ft |
| Usage/Application | Office |
| Color | Transparent |
| Glass Type | View Glass |
| Material | Glass |
| Shape | Curve |
| Crack Proof | Yes |