

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 sq ft |
| Thickness | 12.0 mm |
| Usage/Application | Home |
| Glass Type | Plain Glass |
| Color | Transparent |
| Size | 10-50 Square Feet |
| Shape | Flat |
| Brand | Saint Gobain |
| Features | 12 mm toughened glass |
| Structure | Solid |
| Material | saint gobain |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 sq ft |
| Thickness | 12.0 mm |
| Usage/Application | Partition |
| Glass Type | Plain Glass |
| Brand Name | Gupta Glass Hallmark |
| Color | Transparent |
| Size | 10-50 Square Feet |
| Shape | Flat |
| Features | Safety,Heat Resistance,Durability,Sound Insulation,Easy to Clean,Resistance to Thermal Stress & etc. |
| Weight | 2.78 |
| Place Of Origin | made in india |
Additional Information:

Product Details:
| Usage/Application | Home |
| Brand Name | Gupta Glass Hallmark |
| Color | Transparent |
| Thickness | 12.0 mm |
| Shape | Flat |
| Features | Safety,Heat Resistance,Durability,Sound Insulation,Easy to Clean,Resistance to Thermal Stress & etc. |
| Material | Toughened Glass |
| Structure | Solid |
Frameless glass partition, Door & fix is an affordable solution where the combination of high-quality hardware and glass results in minimalistic look, clean lines and visual transparency.

Product Details:
| Size | 12 MM |
| Usage/Application | Office |
| Shape | Flat |
| Glass Type | Toughened Glass |
| Color | Transparent |
| Thickness | 12.0 mm |
| Brand | Saint Gobain |
| Structure | Solid |
| Material | Toughened Glass |
| Place Of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 sq ft |
| Usage/Application | Home |
| Glass Type | Plain Glass |
| Brand Name | Gupta Glass Hallmark |
| Color | Transparent |
| Size | 10-50 Square Feet |
| Thickness | 12.0 mm |
| Shape | Flat |
| Features | Safety,Heat Resistance,Durability,Sound Insulation,Easy to Clean,Resistance to Thermal Stress & etc. |
| Weight | 2.78 |
| Place Of Origin | made in india |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 sq ft |
| Usage/Application | Home |
| Glass Type | toughened glass |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Shape | Flat |
| Door Type | Hinched |
| Finishing | well finished glass |
| Weight | 2.32 |
| Material | Toughened glass |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:

Product Details:
| Material | Transparent |
| Usage/Application | Home |
| Open Style | Swing |
| Design | Plain |
| Is It Transparent | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Color | Transparent |
| Material | Glass |
| Pattern | Plain |
| Thickness | 12 mm |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 sq ft |
| Usage/Application | Home |
| Glass Type | Plain Glass |
| Color | Transparent |
| Size | 10-50 Square Feet |
| Thickness | 12.0 mm |
| Shape | Flat |
| Features | Safety,Heat Resistance,Durability,Sound Insulation,Easy to Clean,Resistance to Thermal Stress & etc. |
| Brand | Saint Gobain |
| Finish | well finished glass |
| Weight | 2.78 |
Additional Information:

Product Details:
| Usage/Application | Office |
| Glass Type | Plain Glass |
| Brand Name | Gupta Glass Hallmark |
| Color | Transparent |
| Size | 10-50 Square Feet |
| Thickness | 12.0 mm |
| Shape | Flat |
| Material | toughened glass |
| Structure | Solid |