

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 sq ft |
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Windows |
| Glass Type | Plain Glass |
| Color | Transparent |
| Brand Name | Gupta Glass Hallmark |
| Material | glass |
Additional Information:

Product Details:
| Usage/Application | Office |
| Brand Name | Gupta Glass Hallmark |
| Color | Transparent |
| Thickness | 10.0 mm |
| Shape | Flat |
| Features | Safety,Heat Resistance,Durability,Sound Insulation,Easy to Clean,Resistance to Thermal Stress & etc. |

Product Details:
| Usage/Application | Home |
| Glass Type | Plain Glass |
| Color | Transparent |
| Thickness | 3.5 |
| Shape | Flat |
| Structure | Solid |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Square Feet |
| Usage/Application | Office |
| Shape | Flat |
| Glass Type | Toughen glass |
| Thickness | 10.0 mm |
| Size | 101-500 Square Feet, 51-100 Square Feet |
| Color | Transparent |
| Structure | Solid |
| Crack Proof | No |
| Condition | New |
| Application | Shop Fronts, Glass Walls, Partitions, Table top |

Product Details:
| Usage/Application | Home |
| Glass Type | Plain Glass |
| Brand Name | Gupta Glass Hallmark |
| Color | Multicolor |
| Size | 101-500 Square Feet |
| Thickness | 10.0 mm |
| Shape | Flat |
| Material | 10mm Brown Tinted Toughened Glass |
| Structure | Solid |

Product Details:
| Usage/Application | Office |
| Glass Type | Plain Glass |
| Color | Transparent |
| Size | 101 Square Feet |
| Thickness | 15 mm |
| Shape | Flat |
| I Deal In | New Only |
| Place Of Origin | Made In India |
| Structure | Solid |
| Manufacturer | Gupta Glass Industries |
| We are manufacurer of 15mm toughened glass, using float annealed as raw material. 15mm toughened glass is most commonly used as Railings, Aquariums and Table top glasses. |
Additional Information:

Product Details:
| Glass Type | Toughened |
| Color | Natural |
| Usage/Application | Commercial |
| Shape | Flat |
| Thickness | 5 mm |

Product Details:
| Usage/Application | Office |
| Glass Type | Plain Glass |
| Color | Transparent |
| Thickness | 10.0 mm |
| Shape | Flat |
| Structure | Solid |